Case study:
Szybex
SEO + Marketing internetowy

Nasza firma potrzebowała szybkiej pomocy w zakresie optymalizacji strony internetowej oraz kampanii reklamowej. Dzięki kompleksowemu działaniu Kat On The Roof wyniki sprzedażowe uległy znaczącej poprawie.

– Michał Wilkosz
Menadżer ds. rozwoju Szybex

Stan wyjściowy

Wraz z rosnącą konkurencją coraz trudniej jest osiągnąć wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. Skuteczne pozycjonowanie (SEO i SEM) wymaga coraz bardziej wyrafinowanych i precyzyjnych technik.

Nasz klient – jeden z liderów rynku szyb samochodowych https://www.szybex.pl, Szybex – nawiązał z nami współpracę w celu poprawy wyników kampanii. Mimo, że firma była dotychczas obsługiwana przez inną agencję reklamową, działania przez nią prowadzone nie przynosiły zadowalających rezultatów. 

Priorytetem dla klienta była optymalizacja kampanii oddziałów: warszawskiego i katowickiego – to na nich się skupimy w poniższym case study.

Najpierw dokładna analiza

Przeprowadzony przez nas szczegółowy audyt wykazał liczne zaniedbania zarówno w obszarze SEM (Search Engine Marketing) jak również SEO (Search Engine Optimalization). Niektóre z nich były trudne do zdiagnozowania dla osoby bez odpowiedniego doświadczenia, ponieważ obejmowały elementy kodu strony, a także nieoczywiste ustawienia na platformie Google Ads (dawniej AdWords). 

W strukturze strony brakowało między innymi istotnych znaczników, dzięki którym algorytm Google ocenia ją jako wartościową. Z kolei powodem nieefektywności kampanii były np. złe ustawienia stawek lub wybór nieprawidłowej strategii reklamowej (maksymalizacja wyświetleń zamiast konwersji).

Dlaczego warto dbać o każdy szczegół?

Dzięki naprawieniu wyżej opisanych błędów, udało się odpowiednio: 

  1. zwiększyć częstotliwość wyświetlania na 1 miejscu z 9,4% do 23%
  2. poprawić jakość strony docelowej średnio o 2 punkty w skali 10 stopniowej

Były to korzyści, które nasz klient uzyskał dzięki audytowi i naprawieniu błędów poprzedniej agencji.

Jednakże dla nas był to dopiero początek dokładnej, sukcesywnej optymalizacji, której szczegóły znajdują się poniżej.

Liczą się liczby

Proces optymalizacji polega na szczegółowej analizie danych, wyciąganiu z nich wniosków, a następnie wdrażaniu poprawek. W związku z tym najlepsze rezultaty można osiągnąć tylko dzięki powtarzaniu tych działań cyklicznie. Po wprowadzeniu poprawek, analizujemy ich efekty i tym samym mamy pewność, że opieramy się na twardych danych, a wprowadzone zmiany dają wymierne korzyści.

Oto efekty prowadzonej przez nas ciągłej optymalizacji w najważniejszym – warszawskim oddziale. 

  1. Bez zwiększania budżetu miesięczna liczba klientów wzrosła z 408 do 1027!
  2. Poprawiliśmy odsetek pozyskanych klientów z 26,1% do 67,4%!
Wzrost liczby konwersji od początku współpracy 
Wzrost odsetka pozyskanych klientów wśród odbiorców reklam

Skutecznie – znaczy kompleksowo

Tak świetne rezultaty nawet na bardzo konkurencyjnym, warszawskim rynku były możliwe dzięki skoordynowanym działaniom na wielu płaszczyznach. Optymalizacja SEM została przez nas dopełniona na obszarze SEO – sprawdziliśmy skuteczność obecnych landing pages (podstron, do których kierują reklamy),oraz zoptymlizowaliśmy na nich treść. 

W niektórych przypadkach przygotowaliśmy zupełnie nowe podstrony, dostosowując je do obecnej identyfikacji graficznej oraz poprawiając UX (User Experience) m.in. poprzez zaprojektowanie układu informacji oraz dodanie w wersji mobilnej przycisku włączającego nawigację do konkretnego warsztatu Szybex.

Tak wygląda poprawa efektów kampanii w Katowicach uzyskana dzięki nowej, precyzyjnie zoptymalizowanej stronie landing page oraz udoskonaleniom SEM:

  1. liczba pozyskanych klientów wzrosła z 394 do 836
  2. średni koszt pozyskania klienta zmniejszył się z 2,74 zł do 1,63

Dodatkowo ze względu na to, że nasz klient wprowadził nowe usługi rozbudowaliśmy jego stronę www o odpowiednie działy.

Anioł tkwi w szczegółach 

Dzięki temu, że przeprowadzona przez nas optymalizacja była szczegółowa i dokładna, a działania obejmowały zarówno SEM i SEO, nasz klient znacznie poprawił swoje wyniki biznesowe.
Ten przykład pokazuje, że warto postawić na jedną agencję, która zajmie się wszystkimi obszarami pozycjonowania, gdyż takie działania dają najlepsze rezultaty. 

W przypadku, gdy klient jeszcze nie ma swojej strony www lub chce stworzyć nową, optymalizację implementujemy już u podstaw przygotowywanej przez nas strony, ponieważ w proces tworzenia i optymalizacji angażujemy specjalistów wszystkich potrzebnych dziedzin (SEO, grafika, web development) i dbamy o ich ścisłą współpracę.

Wszystkie dane i materiały zostały udostępnione za zgodą klienta.


Sitemap